اخبار برگزیده
36523
1396/7/20 پنجشنبه تحویل یک قطعه بوتیمارکوچک به اداره کل محیط زیست زنجان رئیس اداره نظارت بر حیات وحش محیط زیست زنجان گفت: روز پنجشنبه مورخ 20 مهر96یک قطعه بوتیمار مصدوم توسط شهروند زنجانی دوستدار حیات وحش به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تحویل داده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، علی قرچه لو گفت: یک قطعه بوتیمار مصدوم کوچک توسط شهروند زنجانی دوست‌دار محیط زیست تحویل اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گردید .
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش با بیان اینکه این پرنده از گونه تحت حمایت و شکار ممنوع است ابراز داشت: این پرنده مصدوم جهت مداوا و تیمار تحت نظر کارشناسان اداره محیط زیست قرار خواهد گرفت پس از بهبود وضیعت این پرنده و شرایط پروازدر طبیعت رها سازی خواهد شد.
بوتیماریاغم‌خورک گونه‌ای پرنده آبچراست از راسته سقامرغ‌سانان، خانواده حواصیلان،که ویژگی اصلی این پرنده که آن را از دیگر اعضای تیره حواصیلان متمایز می‌کندگردن کوتاه‌تر آن است وبوتیمار از جمله مرغان افسانه ای ادبیات پارسی است که به خسیسی و خست شهره است، از بوتیمار به نام هایی دیگر چون کیلان، غمخورک و مرغ غصه نیز یاد می کنند
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ