محیط زیست در آیینه رسانه
1398/2/25 چهارشنبه
فعالیت های معدنی غیراصولی تهدید جدی برای محیط زیست است
زنجان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره گفت: فعالیت های معدنی غیر اصولی یکی از اصلی ترین تهدیدها برای محیط زیست، محسوب می شود.
توکل سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متولیان معادن به منظور کاهش تبعات منفی ناشی از فعالیت های معدنی باید الزامات زیست محیطی را بطور دقیق رعایت کنند تا از تهدید و تخریب بیش از حد طبیعت جلوگیری شود. 
وی اظهار داشت: کارشناسان محیط زیست در بازدید از معادن فعال به بررسی نحوه مدیریت زیست محیطی این معادن پرداخته و هشدارها و توصیه های لازم را به متولیان به منظور بهره برداری اصولی ارائه می کنند تا محیط زیست نیز آسیب کمتری ببیند. 
سلیمانی خاطرنشان کرد: کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره به صورت منظم و مستمر، کلیه معادن فعال در این شهرستان را پایش می کنند و در صورت رعایت نکردن الزامات زیست محیطی اخطارهای لازم را به متولیان معدن می دهند. 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرمدره یاد آور شد: در این شهرستان 6 معدن وجود دارد که در زمینه استخراج سنگ های گرانیت و نما فعالیت می کنند و این معادن به صورت منظم از سوی کارشناسان محیط زیست رصد می شود. 
به گزارش ایرنا، وجود 33 نوع ماده معدنی از 70 نوع ماده معدنی شناخته شده در ایران، با ذخیره احتمالی بیش از یک میلیارد تن، از ظرفیت های قابل توجه توان معدنی استان زنجان است.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir