اخبار برگزیده

نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با رسانه ها

نشست خبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان با رسانه ها

 امروز 29 دی ماه 1399 نسشت خبری مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان زنجان با رعایت دستورالعملهای بهداشتی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد . جناب آقای مهندس حسین آب سالان ،  ضمن گرامی داشت روز 29 دی روز ملی هوای پاک ، با اشاره به برخورداری استان زنجان از هوای سالم ، گفت : در مجموع با توجه به داده های مراکز کنترل کیفیت هوای زنجان از سه ایستگاه ( 2 ایستگاه زنجان و 1 ایستگاه ابهر) تاکنون در طول سالجاری فقط سه روز هوای ناسالم برای گروه های حساس داشته ایم و سایر روزهای سپری شده سالم و پاک بوده است. از پایش شبانه روزی صنایع و واحدهای تولیدی خبر داد.
وی افزود : امسال روز هوای پاک با شعار هوای پاک «تعهد مسئولان، مشارکت مردم» نامگذاری شده است . ایشان ضمن تاکید بر انجام وظایف پیش بینی شده در قانون برای ارگانهای دولتی، از سهم مشارکت مردمی به عنوان موثرترین عامل در حفظ هوای پاک یاد کرد و از مردم استان زنجان قدردانی نموده و خواستار ادامه همراهی و مشارکت روز افزون در این امر شدند. 
در ادامه با ذکر شعارهای ایام هفته هوای پاک جمعه (۲۶ دی ماه) روز آموزش و هوای پاک، شنبه (۲۷ دی ماه) روز صنعت و هوای پاک، یکشنبه (۲۸ دی ماه) روز طبیعت و هوای پاک، دوشنبه (۲۹ دی ماه) روز قانون و هوای پاک، سه شنبه (۳۰ دی ماه) روز مدیریت منابع آلاینده و هوای پاک، چهارشنبه (۱ بهمن ماه) روز مشارکت مردمی و هوای پاک و پنجشنبه (۲ بهمن ماه) روز تعهد مسؤولان و هوای پاک که تعیین شده ، اعلام کرد: برای این هفته برنامه‌های متنوعی از جمله حضور در برنامه تلویزیونی، نشست خبری با رسانه‌ها، افتتاح‌ها، برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی به صورت مجازی و همچنین برای دستگاه‌ها و صنایع نیز برنامه‌های فرهنگ سازی و اطلاع رسانی پیش بینی شده است.
ایشان در پایان با تشریح عملکرد بخشهای مختلف و با بیان بهبود شاخصهای آماری در این بخش ها، به سئوالات خبرنگاران به صورت حضوری و مجازی پاسخ گفت.
بيشتر

«تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»