اخبار برگزیده

زنجان - ایرنا : محرز نشدن حمله پلنگ به دامدار طارمی

زنجان - ایرنا : محرز نشدن حمله پلنگ به دامدار طارمی

زنجان - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: صحت ادعای حمله پلنگ به دامدار طارمی، هنوز برای محیط زیست این شهرستان محرز نشده است.

سید سعید موسوی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مشاهدات صورت گرفته هیچ ردی از حمله پلنگ به انسان در ارتفاعات هراز، واقع در منطقه دامداران تالش‌نشین طارم مشاهده نشده است اما به منظور بررسی صحت و سقم این حادثه، محیط بانان و کارشناسان این اداره برای یافتن آثار و علایم جا مانده از حمله پلنگ به انسان و دام، به این منطقه اعزام خواهند شد تا حقیقت ماجرا روشن شود.

وی اظهار داشت: این دامدار طارمی که روز شنبه به منظور چرای دام های خود به این محل رفته بود ادعا کرد که این پلنگ مهاجم به همراه ۲ توله خود یکی از گوسفندها را دریده و مشغول دریدن یکی دیگر از گوسفندها بود اما به خاطر حفظ اینگونه جانوری دست به سلاح شکاری نبرده است.

این دامدار طارمی، ادامه داد: وقتی به آنها نزدیک شدم به ناگهان با حمله پلنگ مواجه شدم که با ضربه پنجه سنگین این حیوان از بالای سنگ به زمین افتادم و هرچند هوا رو به تاریکی می رفت اما از ترس دریده شدن به دست این حیوان مهاجم شب را در میان سنگ های اطراف پنهان شدم تا اینکه اطرافیان و آشنایان به سراغم آمدند و من را به منطقه امن انتقال دادند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: افراد محلی حوالی ساعت ۱۵ یکشنبه این دامدار طارمی را سوار بر قاطر به نزد آمبولانس آوردند و هر چند جراحاتی در این فرد حادثه دیده مشاهد نشد اما با این وجود به منظور ویزیت و درمان به بیمارستان شهدای آببر طارم انتقال یافت.

پزشک معالج این دامدار طارمی نیز گفت: این فرد به منظور درمان به این بیمارستان انتقال داده شده بود که مورد معاینه قرار گرفت اما هیچ اثری از خراش و جراحت در بدن این حادثه دیده نبود و مدعی بود که بر اثر پنجه پلنگ و سقوط از ارتفاع آسیب دیده است.

دکتر امیرحسن کاظمی پور، افزود: بر اساس معاینات صورت گرفته، شواهدی دال بر گازگرفتگی و جراحات مشاهده نشد و شاید این فرد بر اثر ترس از دریده شدن به این حال روز افتاده بود و نیازی به بستری نبود و از بیمارستان ترخیص شد.

بيشتر

« تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین »