آیینه رسانه ها

برخورد با واحدهای روغن‌کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست

برخورد با واحدهای روغن‌کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: با واحدهای روغن‌کشی متخلف زیتون در حوزه محیط زیست برخورد شده و اخطارهاز لازم صادر می‌شود.

علی اسدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در رابطه با واحدهای فرآوری زیتون در شهرستان طارم دو نوع پساب وجود دارد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه بخشی از پساب از طریق واحد مربوط به تولید و فرآوری کنسرو ایجاد می‌شود، عنوان کرد: در این روش زیتون با نمک کنسرو شده و نمک بیرون ریخته می‌شود.

وی ادامه داد: بیشتر این روش کنسرو به صورت خانگی و غیر صنعتی اتفاق می‌افتد.

اسدی با بیان اینکه بر واحدهای صنعتی بزرگ نظارت و مدیریت می‌شود، بیان کرد: یک مورد واحد فرآوری در سال گذشته به دلیل تخلفات زیست محیطی به مراجع قانونی معرفی شده است.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه واحدهای صنعتی در حوزه زیتون، سیستم تصفیه و استاندارد ندارند، گفت: باید با مدیریت، واحدهای بزرگ را در به استاندارد رساندن خروجی ملزم کرد.

وی با بیان اینکه برای واحدهای کوچک در سایت‌های کارگاهی و مجتمع‌ها نیز باید استقرار تصفیه‌خانه مرکزی در نظر گرفته شود، افزود: باید ارائه مجوز به این واحدها منوط به پیش‌بینی تصفیه آب باشد.

اسدی تاکید کرد: با توجه به نظارت‌ها در صورت مشاهده تخلف توسط واحدهای صنعتی اخطارهای لازم ارائه می‌شود.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان زنجان تاکید کرد: تلاش می‌شود، تجهیزات سه فازی به دو فازی تغییر یابد و تنها روغن و تفاله خروجی فعالیت واحدهای صنعتی باشد.

بيشتر

« تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین »