آیینه رسانه ها

پسماندی که پس مانده است

حل مشکل پسماند از مهم‌ترین مطالبات ابهری‌ها؛

پسماندی که پس مانده است

ایسنا/زنجان شهردار ابهر گفت: جانمایی محل جدید دفن پسماندهای شهری شهرستان ابهر با اختصاص ۴۵۰ میلیون تومان با انتخاب مشاور آغاز شده و در دست مطالعه است.
رضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به وضعیت فعلی محل دفن پسماند یکی از مطالبات اصلی کشاورزان و اهالی منطقه شناط بالا، جابه‌جایی محل دفن پسماند به محلی جدید است.

وی با بیان این که این محل به علت قرار گرفتن در مجاورت بزرگراه زنجان قزوین، واقع شدن در مسیر بادهای شمالی و نزدیکی به آب‌های زیرزمینی استانداردهای اولیه را دارا نیست، گفت: زباله در این محل به خاطر ایجاد بوی نامطبوع و تولید شیرابه مشکلات بهداشتی برای اهالی ایجاد می‌کند لذا به علت اهمیت موضوع در برنامه اجرایی شهرداری قرار گرفته است‌.

حیدری تصریح کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد در سطح استان و شهرستان و پیگیری موضوع از طریق متخصصان و کارشناسان این حوزه و با حمایت و پشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر ابهر، جانمایی محل جدید دفن پسماند شهرستان ابهر با انتخاب مشاور آغاز شده و کارهای مطالعاتی این پروژه مهم و حیاتی در حال انجام است.

این مسئول با توضیح این مطلب که برای این طرح ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شده است، متذکر شد: محل دفن پسماندهای شهری نباید از ۱۰ هکتار کمتر باشد.

حیدری با بیان اینکه شهر توسعه‌یافته، شهری است که به صورت متوازن و همگن رشد کرده و باید در همه زمینه‌های مرتبط به مدیریت شهری توفیقاتی داشته باشد و بتواند مشکلات را حل کند، گفت: بر همین اساس شهرداری ابهر با نگاهی جامع‌نگر به مقوله مدیریت شهری درصدد رفع مشکلات و چالش‌هایی است که از سنوات گذشته باقی مانده و گاهی مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

شهردار ابهر با بیان اینکه مدیریت اصولی پسماند یکی از وظایف اصلی شهرداری‌ها است، گفت: پس از تامین زیرساخت‌های لازم و احداث سایت دفن پسماند، چالش‌ها و نواقص موجود حل و پروژه‌های متعددی در این حوزه عملیاتی می‌شود.

حیدری با اشاره به عامل و همکاری خوب بین شهرداران شهر هیدج و صائین‌قلعه برای حل مشکل پسماند، افزود: انجام هرگونه فعالیت در حوزه پسماند در پهنه و مقیاس شهرستان است و جانمایی محل دفن پسماند متمرکز توسط مشاور منتخب برای شهرهای ابهر، هیدج و صائین‌قلعه انجام خواهد شد.
بيشتر

شعار سال 1402:
« مهار تورم، رشد تولید »