آیینه رسانه ها

با آسیب‌زنندگان به حیات وحش مماشاتی نداریم

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم:

با آسیب‌زنندگان به حیات وحش مماشاتی نداریم

ایسنا/زنجان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: هیچ‌گونه مماشاتی با کسانی که به حیات وحش آسیب می‌رسانند نداریم و مطابق قوانین قضایی محیط‌زیست با متخلفان شکار و صید به شدت برخورد می‌کند.
سیدسعید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه روز گذشته بعد از ۵ ساعت تعقیب و گریز شبانه و صعب‌العبور بودن منطقه دو گروه شکارچی غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع خرمنه‌سر دربند باکلور دستگیر شدند، اظهار کرد: از متخلفان دستگیر شده یک قبضه اسلحه ته پر تک لول مجاز به همراه دو قطعه لاشه شکار شده کبک، ۱۰ تیر فشنگ چارپاره، ۱۷ تیر فشنگ ساچمه‌ای به همراه دو دستگاه دوربین چشمی و سایر ادوات و یک قبضه اسلحه ته پر کوتاه مدل دستکش غیرمجاز از نوع قاچاق کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: پرونده نیز جهت رسیدگی نهایی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع خواهد شد. باید عنوان کرد هیچ‌گونه مماشاتی با کسانی که به حیات‌وحش آسیب می‌رسانند ندارد و مطابق قوانین قضایی محیط زیست با متخلفان شکار و صید به شدت برخورد خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه انتظار داریم اهالی منطقه خصوصاً جوامع محلی نیز در راستای فرهنگ سازی و همکاری با ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست تلاش کنند، افزود: حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگانی می‌دانیم، عده‌ای گمان می‌کنند محیط‌بانان فقط نسبت به حیات برخی جانوران حساس هستند در حالی‌که برای ما حتی یک سر خرگوش نیز مهم است؛ چرا که همه جانوران در چرخه محیط زیست نقش تعیین‌کننده دارند و به خطر افتادن حیات هر یک چرخه را با مشکل مواجه می‌کند.
بيشتر

شعار سال 1402:
« مهار تورم، رشد تولید »