.
 • کد خبر: bf09e13
 • پرتوهای الکترو مغناطیسی دکل های مخابراتی زنجان استاندارد است
  زنجان - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: پرتوهای الکترو مغناطیسی منتشره از دکل های مخابراتی این استان، مطابق با استانداردهای ملی است.
 • 1398/3/27 دوشنبه2019-06-17T14:14:02+04:30.
 • علی اسدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰ مورد از دکل‌های مخابراتی نصب شده در این استان به لحاظ پرتوهای الکترو مغناطیسی منتشر شده مورد اندازه گیری قرار گرفته است، افزود: خوشبختانه همه این دکل‌های مخابراتی از لحاظ شدت امواج زیر استانداردهای تعیین شده بود و جای هیچ نگرانی نیست.

  وی اظهار داشت: اگر شدت پرتوهای الکترو مغناطیسی منتشره از دکل مخابراتی زیاد باشد به حتم آثار سو و عوارض منفی برای سلامت مردم در پی خواهد داشت که با توجه به این امر مهم، کارشناسان محیط زیست زنجان تلاش می‌کند تا این دکل‌های مخابراتی در محل‌های مناسب نصب و راه اندازی شوند.

  اسدی با بیان اینکه در استقرار تعدادی از دکل‌های مخابراتی در شهر زنجان، قوانین و ضوابط زیستی رعایت نشده است اظهار داشت: لازم است از استقرار دکل‌های مخابراتی در مناطق مسکونی اجتناب شود و مطابق با مصوبه هیأت وزیران در کاربری‌های مجاز صنعتی، تجاری و کارگاهی، نصب شود.

  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان بر ساماندهی استقرار دکل‌های مخابراتی تاکید کرد و گفت: کارگروه استقرار دکل‌های مخابراتی در این اداره کل شکل یافته است و در نخستین جلسه، مقرر شد برای نصب دکل‌های جدید از این کارگروه مجوز اخذ شود.

  اسدی افزود: قبل از تصویب قانون هوای پاک، وظیفه استقرار دکل‌های مخابراتی بر عهده سازمان انرژی اتمی بود اما پس از آن، سازمان محیط زیست و اداره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این امر مهم و تأثیرگذار در سلامت مردم، دخیل شدند.

  وی تصریح کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان به منظور پایش سلامت زیست محیطی در این استان و با توجه به به ابلاغ قانون جدید هوای پاک، دستگاه سنجش امواج الکترو مغناطیس دکل‌های مخابراتی به مبلغ ۸۰ میلیون تومان (۸۰۰ میلیون ریال) خریداری کرده تا شدت این امواج اندازه گیری شود.

  اسدی افزود: مردم زنجان به دفعات در خصوص آسیب‌های ناشی از امواج الکترو مغناطیسی منتشره از دکل‌های مخابراتی شکایت داشتند اما به علت نبود این دستگاه، اقدامی برای سنجش میزان این امواج، صورت نمی‌گرفت.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ