.
 • کد خبر: 5e07e81
 • هیئت‌های مذهبی الزامات زیست محیطی را رعایت کنند
  رئیس روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: هیئت های مذهبی در حین پذیرایی از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به حفظ محیط زیست توجه جدی داشته باشند  .
 • 1398/6/16 شنبه2019-09-07T14:47:17+04:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، امجد باقری افزود: در ماه محرم در پایتخت شور و شعور حسینی برنامه های مختلفی برگزار می شود که عزاداری دسته های هیأت‌های مذهبی در محلات بیشتر نمود دارد که انتظار می رود در راستای توجه به حفظ محیط زیست تمهیدات لازم اندیشیده شود تا به محیط زیست نیز آسیب وارد نشود.

  وی ضمن آرزوی قبولی عزاداری هم استانی های عزیز، خاطر نشان کرد: تجمع عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در زنجان همه ساله در چندین نوبت و با شکوه خاصی برگزار می شود که مورد توجه جهانیان قرارداد و رعایت الزامات زیست محیطی نیز در این برنامه ها ضروری است.  

  باقری ادامه داد: انتظار داریم در ایستگاههای صلواتی سطل‌های زباله‌ای برای جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف تعبیه شود تا از ریختن زباله پس از مصرف نذورات در سطح شهر خودداری شود.

  وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه شاهد افزایش استفاده از ظروف یک بار مصرف هستیم؛ بیان کرد:  بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است و باید همه در حفاظت از محیط زیست نقش داشته باشند.

  باقری با اشاره به اینکه یکی از راه‌های پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی، توجه هیئت‌های مذهبی به زباله‌ نذورات است، افزود: متولیان برای پذیرایی از عزاداران از ظروف یکبار مصرف تجزیه پذیر استفاده کنند تا محیط زیست آسیب کمتری ببیند.

  رئیس روابط عمومی محیط زیست استان خاطر نشان کرد: انشاالله رفتار زیست محیطی عزاداران زنجانی تبدیل به یک الگو صحیح شود.

  باقری با اشاره به لزوم همکاری مردم با برگزارکنندگان برنامه های مذهبی بویژه دسته های عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم، ادامه داد: جهت حفظ سلامت عمومی از عزاداران درخواست می‌شود ذبح گوسفندان خود را در مکان‌های مشخص شده از سوی متولیان هیئت ها انجام دهند.


  بيشتر
  نسخه قابل چاپ