.
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: c02c90c
 • ارائه طرح مدیریت جامع پسماند در زنجان
  مدیر کل محیط زیست استان زنجان از ارائه طرح مدیریت جامع پسماند توسط شهرداری و شورای شهر خبر داد.
 • 1398/3/21 سه‌شنبه2019-06-11T14:03:54+04:30.
 • به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حسین آبسالان بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته محیط زیست با اشاره به تعریف محیط زیست اظهار کرد: محیط زیست از بخش‌های مختلف آب، خاک، هوا و پوشش گیاهی تشکیل شده است.

  مدیر کل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه هر بخش از محیط زیست در کشور متولی خاصی دارد، بیان کرد: این موضوع موجب شده امکان حفاظت یکپارچه از محیط زیست در کشور وجود نداشته باشد که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

  وی تغییر در طبیعت را نیازمند مطالعه و آگاهی خواند و گفت: تغییرات باید براساس آمایش سرزمینی اتفاق افتد تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.

  آبسالان استفاده سلیقه‌ای از محیط زیست توسط انسان را بلایی برای طبیعت دانست و گفت: این اقدام منجر به تخریب محیط زیست می‌شود.

  مدیر کل محیط زیست استان زنجان با اشاره به اقتصاد سبز بیان کرد: دنیا مدتی است به دنبال این نوع اقتصاد است و باید در کشور ما نیز به آن توجه شود که می‌تواند در حوزه‌های مختلف طبیعی، گردشگری و ... قابل بهره‌برداری باشد.

  وی با اشاره به اینکه باید مردم محلی در اقدامات و فعالیت‌های محیط زیست دیده شوند، ادامه داد: هر آنچه اقدام می‌شود برای مردم است و می‌تواند زمینه اشتفال و اقتصاد آنان را فراهم کرد.

  آبسالان با اشاره به اینکه وابستگی مردم محلی به منابع طبیعی در کشور زیاد است، عنوان کرد: با بهبود وضعیت منابع طبیعی امکان کاهش اختلافات در روستاها افزایش می‌یابد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه تفکیک زباله در کشور و استان با اشاره به اینکه در جوامع پیشرفته تفکیک پسماند و مدیریت آن در هشت مرحله‌ انجام می‌شود، افزود: این در حالی است که این اقدام در کشورهایی همچون ایران سه مرحله‌ای و به صورت ناقص در سه بخش تولید، جمع‌آوری و پخش خلاصه می‌شود.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از ارائه طرح مدیریت جامع پسماند توسط شهرداری و شورای شهر خبر داد و گفت: باید موارد کارشناسی در اجرای این طرح، با دقت بررسی شود.

  وی با اشاره به اینکه باید طرح مدیریت جامع پسماند به صورت جامع به مرحله اجرا درآید، افزود: در حال حاضر مشکل مدیریت پسماند وجود دارد که باید رفع شود.

  مدیر کل محیط زیست استان زنجان همچنین در مورد موضوع پسماند روی و آخرین تصمیمات در این رابطه اظهار کرد: اقدامات لازم در این زمینه توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در حال انجام است.

  وی با اشاره به اینکه موضوع مدیریت پسماند روی باید از ابتدا مدیریت می‌شد، بیان کرد: باید با اقدامات ایمن‌سازی محل جدید دپو ایزوله شده و سپس بحث انتقال انجام شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ