.
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 0b44ebb
 • استاندار زنجان:
  معدنکاران موظف اند راه‌های روستایی مشترک را بهسازی نمایند
  استاندار زنجان تاکید کرد: در معادنی که دارای جاده دسترسی مشترک هستند، معدنکاران موظف اند راه‌های روستایی مشترک را بهسازی نمایند.
 • 1398/7/13 شنبه2019-10-05T13:51:43+03:30.
 • به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، فتح اله حقیقی در دوازدهمین جلسه شورای معادن استان اظهار کرد: هم اکنون در استان زنجان ۱۷۷ معدن دارای جاده دسترسی مشترک با روستا‌ها وجود دارد که از این تعداد ۲۲ معدنکار جاده را بازسازی کرده اند و بقیه معدنکاران موظف اند با تخصیص بخشی از درآمد خود، راه‌های روستایی مشترک را بازسازی و بهسازی نمایند.

  استاندار زنجان ادامه داد: باید میزان فعالیت معادن در این زمینه ظرف یک ماه آتی مشخص و سهم معادن جهت انجام بهسازی جاده‌ها تعیین و به آن‌ها جهت اجرا ابلاغ گردد.

  او در خصوص مشکل معارضین محلی برخی معادن استان نیز عنوان کرد: متاسفانه وجود معارضین محلی در فعالیت تعدادی از معادن دارای پروانه بهره برداری استان مشکلاتی ایجاد نموده که در این خصوص باید فرمانداران وارد عمل شوند و با تشکیل شورای روستا ظرف یک ماه آتی موضوع را حل نموده و به شورای معادن گزارش دهند.

  مقام عالی استان با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه معدنی در استان زنجان خاطر نشان ساخت: باید معادن غیر فعال استان تعیین تکلیف شود که در راستای فعالسازی این معادن، در سفر‌های شهرستانی جلسه شورای معادن را در شهرستان‌ها برگزار خواهیم کرد و مسائل هر یک از معادن غیرفعال هر شهرستان را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.


  بيشتر
  نسخه قابل چاپ