.
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 7d38a3c
 • فرمانده یگان حفاظت عملیات سازمان محیط زیست:محیط‌بانان ویترین سازمان حفاظت محیط زیست هستند /استفاده از تجهیزات نوین تهدیدات محیط‌بانی را کم می‌کند
  ​​​​​​​فرمانده یگان حفاظت عملیات سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه محیط بانان ویترین سازمان حفاظت محیط زیست هستند، گفت: با استفاده از تجهیزات نوین خطرات و تهدیدات شغل محیط بانی کم خواهدشد.
 • 1397/12/16 پنجشنبه2019-03-07T07:56:24+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان زنجان، جمشید محبت‌خانی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: برای حفاظت از محیط زیست، سازمان حفاظت محیط زیست کشور شهدای زیادی تقدیم کرده که با نثار جانشان از این آب و خاک حراست کرده‌اند و ما باید قدردان خون این شهیدان گرانقدر باشیم. 

  فرمانده یگان حفاظت عملیات سازمان محیط زیست با بیان اینکه محیط زیست امانتی است برای آیندگان که باید به نحو مطلوب از آن حفاظت کنیم، ادامه داد: وظیفه محیط بانان فقط حراست از حیات وحش نیست بلکه باید محیط‌بانان با نگاه نو به حراست از آب و خاک و طبیعت و حیات وحش به صورت یکسان توجه داشته باشند.

  وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که انسان‌ها به بهانه پروژه‌های اقتصادی و عمرانی و پیشرفت در ابعاد مختلف داشته‌اند سبب نابودی حیات وحش و تهدید سلامت انسان‌ها شده است که متاسفانه این امر همچنان ادامه دارد.

  محبت‌خانی با اشاره به اینکه اصل 50 قانون اساسی تکلیف ما را در زمینه حفاظت از محیط زیست مشخص کرده است، گفت: برای اجرای صحیح اصل پنجاه قانون اساسی سازمان حفاظت محیط زیست با هیچ کسی تعارفی ندارد.

  فرمانده یگان حفاظت عملیات سازمان محیط زیست ادامه داد: محیط بانان به عنوان ویترین سازمان حفاظت محیط زیست هستند و باید توجه ویژه‌ای به آنان صورت گیرد و بهترن امکانات و تجهیزات و مزایا ویژه محیط بانان که ویترین سازمان هستند، باشد.

  وی با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم نیازهای محیط بانان را تامین کنیم، افزود: ریاست محترم سازمان بارها اعلام کرده که الویت نخست سازمان حفاظت محیط زیست محیط بانان هستند و ما برای تحقق بخشیدن به این امر نهایت تلاش را جهت تامین نیازهای محیط بانان زحمتکش خواهیم داشت چرا که شرمنده محیط بانان و خانواده آنان هستیم.

  وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در آینده نزدیک 70 دستگاه خودرو کمک‌دار تحویل استانها خواهد داد، گفت: این خودروها فقط باید در محیط بانی‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

  فرمانده یگان حفاظت عملیات سازمان محیط زیست ضمن تاکید بر استفاده از تجهیزات نوین در امر محیط بانی افزود: در استفاده از تجهیزات نوین در شغل محیط‌بانی در گذشته کوتاهی شده است و ما نباید همچنان به اقدامات سنتی اکتفا کنیم و باید تلاش کنیم تا با استفاده از تجهیزات به روز تهدیدات و خطرات شغل محیط بانی را کاهش دهیم.

  وی با بیان اینکه با همکاری ناجا ۲ هزار دستگاه دوربین برای نصب بر روی البسه محیط بانی تهیه شده است، خاطرنشان کرد : به زودی این دوربین‌ها به ادارات کل استانها برای نصب بر روی لباس محیط بانان تحویل داده خواهد شد و در انجام ماموریت‌ها این دوربین‌ها به محیط بانان کمک خواهند کرد.
  https://www.farsnews.com
  1397/12/16


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ