.
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: af3cab9
 • فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست:
  یگان حفاظت محیط زیست در اجرای قانون با کسی تعارف ندارد
  زنجان-فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه محیط بانان ویترین سازمان حفاظت محیط زیست هستند، گفت: یگان حفاظت محیط زیست در اجرای قانون با کسی تعارف ندارد.
 • 1397/12/16 پنجشنبه2019-03-07T08:01:31+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل محیط زیست استان زنجان سرهنگ جمشید محبت خانی، روز سه شنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندهان یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان، افزود: توجه به محیط بانان از اولویت‌های مهم این سازمان است و باید با استفاده از تجهیزات به روز و نوین، شرایط فعلی محیط بانی را تغییر دهیم تا خطرات ناشی از این شغل کاهش یابد.

  وی ادامه داد: وظیفه محیط بانان فقط حراست از حیات وحش نیست بلکه باید محیط بانان با نگاه نو و بطور یکسان به حراست از آب و خاک و طبیعت و حیات وحش توجه کنند.

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور افزود: اقداماتی که برخی افراد متخلف به بهانه اجرای پروژه‌های اقتصادی و عمرانی به منظور رشد و پیشرفت در ابعاد مختلف داشته‌اند سبب نابودی حیات وحش و تهدید سلامت انسان‌ها شده است که متأسفانه این امر همچنان تداوم دارد.

  محبت خانی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در آینده نزدیک ۷۰ دستگاه خودروی کمک دار تحویل استان‌ها خواهد داد، اظهار داشت: این خودروها فقط باید در محیط بانی ها مورد استفاده قرار گیرد.

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور بر استفاده از تجهیزات نوین در امر محیط بانی تاکید کرد و گفت: در استفاده از تجهیزات نوین در شغل محیط بانی در گذشته کوتاهی شده است و نباید همچنان به اقدامات سنتی اکتفا شود و باید تلاش کنیم تا با استفاده از تجهیزات به روز، تهدیدات و خطرات شغل محیط بانی را کاهش دهیم.

  محبت خانی با اشاره به اینکه محیط بانان، ویترین سازمان حفاظت محیط زیست هستند و باید توجه ویژه ای به آنان شود و بهترین امکانات و تجهیزات در اختیارشان قرار گیرد اظهار داشت: این سازمان برای حفاظت از محیط زیست، شهدای زیادی تقدیم کرده است.

  وی با بیان اینکه محیط بانان با نثار جان خود از آب و خاک کشور حراست کرده‌اند و باید قدردان آنان باشیم، افزود: محیط زیست امانتی در دست ما برای آیندگان است که باید به نحو مطلوب از آن حفاظت شود.

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم نیازهای محیط بانان را تأمین کنیم، افزود: نهایت تلاش را جهت تأمین نیازهای محیط بانان زحمتکش خواهیم داشت.

  محبت خانی با بیان اینکه این سازمان با همکاری ناجا ۲ هزار دستگاه دوربین جهت نصب بر روی البسه محیط بانان تهیه کرده است، تصریح کرد: به زودی این دوربین‌ها به اداره‌های کل استان‌ها جهت نصب بر روی لباس محیط بانان تحویل داده خواهد شد تا در انجام مأموریت‌ها، یاری‌گر محیط بانان شود.

  در این آئین اسماعیل قلی زاده به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان، معرفی و از خدمات سعید حقیقی، فرمانده سابق این یگان تقدیر شد.
  https://www.mehrnews.com
  1397/12/16


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ