.
اخبار استان
 • کد خبر: 06a8ab3
 • استرس، علت اصلی مرگ ماهیان سد گلابر
  مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه استرس علت اصلی مرگ ماهیان سد گلابر بوده است، گفت: این موضوع موجب فعال شدن باکتری آتروموناسی در ماهیان کپور شده بود.
 • 1398/3/25 شنبه2019-06-15T14:44:59+04:30.
 • به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، در حالی که انتشار تصاویری از مرگ ماهیان در سد گلابر زنجان موجب ایجاد نگرانی شده بود، اما با توقف مرگ این آبزیان و مشخص شدن علت مرگ آن‌ها بار دیگر آرامش به سد گلابر بازگشت.

  مدیرکل دامپزشکی استان زنجان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: براساس آزمایشات صورت گرفته و نمونه‌های ارسال شده به دامپزشکی موضوع مرگ ماهیان سد گلابر  به دلیل بیماری‌های انگلی و ویروسی منفی است.

  محمدباقر حاج کاظمی با اشاره به اینکه نمونه‌های آزمایشگاهی نشان از مرگ ماهیان در اثر یک نوع بیماری ناشی از باکتری دارد، گفت: این باکتری‌ها در اثر استرس در بدن ماهیان فعال می‌شود.

  وی با بیان اینکه باکتری‌های عامل مرگ ماهیان کپور به میزان کمی در بدن ماهیان وجود دارد، گفت: این باکتری با بروز استرس در بدن ماهیان به سرعت ترشح می‌شود.

  مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه گرما، سیل، کمبود هوا و ... از عوامل ایجاد استرس در ماهیان سد گلابر بوده است، گفت: این حادثه در زمان بروز سیل در زنجان روی داده است.

  حاج کاظمی با اشاره به اینکه ماهیان کپور در سنین خاصی در این حادثه تلف شدند، گفت: با توجه به ثبات شرایط، مرگ ماهیان متوقف شده است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ