.
اخبار استان
 • کد خبر: 06a8ab3
 • استرس، علت اصلی مرگ ماهیان سد گلابر
  مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه استرس علت اصلی مرگ ماهیان سد گلابر بوده است، گفت: این موضوع موجب فعال شدن باکتری آتروموناسی در ماهیان کپور شده بود.
 • 1398/3/25 شنبه2019-06-15T14:44:59+04:30.
 • به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، در حالی که انتشار تصاویری از مرگ ماهیان در سد گلابر زنجان موجب ایجاد نگرانی شده بود، اما با توقف مرگ این آبزیان و مشخص شدن علت مرگ آن‌ها بار دیگر آرامش به سد گلابر بازگشت.

  مدیرکل دامپزشکی استان زنجان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: براساس آزمایشات صورت گرفته و نمونه‌های ارسال شده به دامپزشکی موضوع مرگ ماهیان سد گلابر  به دلیل بیماری‌های انگلی و ویروسی منفی است.

  محمدباقر حاج کاظمی با اشاره به اینکه نمونه‌های آزمایشگاهی نشان از مرگ ماهیان در اثر یک نوع بیماری ناشی از باکتری دارد، گفت: این باکتری‌ها در اثر استرس در بدن ماهیان فعال می‌شود.

  وی با بیان اینکه باکتری‌های عامل مرگ ماهیان کپور به میزان کمی در بدن ماهیان وجود دارد، گفت: این باکتری با بروز استرس در بدن ماهیان به سرعت ترشح می‌شود.

  مدیر کل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه گرما، سیل، کمبود هوا و ... از عوامل ایجاد استرس در ماهیان سد گلابر بوده است، گفت: این حادثه در زمان بروز سیل در زنجان روی داده است.

  حاج کاظمی با اشاره به اینکه ماهیان کپور در سنین خاصی در این حادثه تلف شدند، گفت: با توجه به ثبات شرایط، مرگ ماهیان متوقف شده است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ