.
اخبار استان
 • کد خبر: 8567cc5
 • تصفیه خانه فاضلاب زرین آباد به پیشرفت ۷۶ درصدی رسید
  زنجان – ایرنا - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد در مرکز شهرستان ایجرود هم اکنون به پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصدی رسیده است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
 • 1398/3/27 دوشنبه2019-06-17T14:08:24+04:30.
 • علیرضا جزء قاسمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد برای افتتاح به بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تامین این میزان اعتبار، امسال به بهره برداری خواهد رسید.

  وی یادآوری کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد بیش از پنج هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار خواهد داد.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این پروژه با هدف جلوگیری از آلودگی منابع آب زیر زمینی ناشی از دفع فاضلاب به صورت چاه جذبی و پیشگیری از مشکلات زیست محیطی ناشی از هدایت فاضلاب در مسیرهای اصلی و فرعی عمومی شهر اجرا شده است.

  جزء قاسمی خاطرنشان کرد: استفاده از پساب تصفیه شده در این تصفیه خانه به عنوان منبع پایدار آب برای بخش صنایع و کشاورزی شهرستان ایجرود با حجم ۳۷۰ هزار مترمکعب در سال از اهداف دیگر شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در اجرای این پروژه به شمار می رود.

  به گفته وی، تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد با ظرفیت یک هزار مترمکعب در شبانه روز و با فرآیند لجن فعال و هوادهی ممتد احداث شده است.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طول خط انتقال تصفیه خانه فاضلاب شهر زرین آباد بیش از یک و نیم کیلومتر و طول شبکه جمع آوری آن نیز بیش از ۱۶ کیلومتر است.

  جزء قاسمی اظهار داشت: برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهر زرین آباد تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال و برای اجرای خطوط انتقال شبکه و جمع آوری فاضلاب نیز مبلغ ۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

   در دولت تدبیر و امید پنج تصفیه خانه آب و فاضلاب در شهرهای استان زنجان احداث شده است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ