.
اخبار استان
 • کد خبر: 9b0dda1
 • بازچرخانی آب در برنامه کاری واحدهای صنعتی قرار گیرد
  زنجان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با تاکید بر اهمیت بازچرخانی آب در واحدهای صنعتی، گفت: واحدهای صنعتی باید بازچرخانی آب در پروسه تولید را در برنامه کاری خود قرار دهند.
 • 1398/4/20 پنجشنبه2019-07-11T13:07:49+04:30.
 • ایرج احمدی روز پنجشنبه در کمیته رسیدگی به مشکلات شهرک‌های صنعتی شریف و افق ابهر افزود: با توجه به اهمیت حفظ منابع آبی در کشور، بازچرخانی آب از اهمیت ویژه‌ای در واحدهای صنعتی برخوردار است.

  وی تاکید کرد: آب صنعتی برای استفاده واحدهای صنعتی بوده و نباید از این آب برای موارد غیرصنعتی از جمله کشت صیفی‌جات در واحدها استفاده شود.

  احمدی با اشاره به بهره‌برداری از چاه شماره ۲ در شهرک صنعتی شریف ابهر، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شد که در فصل تابستان در برخی شهرک‌ها با مشکل کمبود آب مواجه شویم که بر این اساس، زمستان سال گذشته نسبت به حفر، تجهیز و بهره‌برداری از چاه شماره ۲ شهرک صنعتی شریف اقدام شد.

  وی اظهار داشت: خوشبختانه امسال تاکنون مشکلی از جهت تامین آب در شهرک‌های صنعتی شریف و افق ابهر وجود نداشته است.

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با تاکید بر لزوم تکریم سرمایه‌گذاران، گفت: سرمایه‌گذاری ارتباط مستقیمی با فرهنگ توسعه در منطقه دارد و در صورتی که رفتار ما با سرمایه‌گذار به خصوص در نهادهای دولتی، صحیح و از روی احترام باشد موجب تشویق آنان برای حضور و سرمایه‌گذاری و همچنین ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌های دیگر به استان خواهد شد.

  وی همچنین به الزام قانون برای واگذاری اداره امور شهرک‌ها به واحدهای صنعتی مستقر در آن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای عمل به سیاست‌های اصل ۴۴ و طبق قانون در نواحی و شهرک‌های صنعتی که بیش از ۷۵ درصد زمین‌ها در فاز عملیاتی واگذار شده و حداقل ۵۰ درصد واحدهای مستقر به بهره‌برداری رسیده باشند اداره امور شهرک یا ناحیه صنعتی به شرکت خدماتی متشکل از واحدهای صنعتی مستقر در آن شهرک یا ناحیه واگذار می‌شود.

  احمدی افزود: این قانون فرصت مناسبی برای حضور و مشارکت واحدهای صنعتی در اداره شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد کرده است.

  وی ادامه داد: بنابراین مدیران واحدهای صنعتی نیز باید در انتخابات و مجامع این شرکت‌ها حضور پررنگی داشته باشند تا در اتخاذ تصمیم‌ها و تدوین برنامه‌های مناسب برای اداره امور دخیل باشند.

  در این نشست، مدیران واحدهای صنعتی نیز به بیان مشکلات و خواسته‌های خود پرداختند.

  کمیته رسیدگی به مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی از اواخر سال ۹۷ برای احصا و رسیدگی به مشکلات واحدهای مستقر در این نواحی تشکیل شده و به‌طور مستمر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مختلف استان و با حضور مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیران واحدهای صنعتی برگزار می‌شود.

  به گزارش ایرنا، ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی با مجموع سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین و یک هزار و ۷۰۰ طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ