.
اخبار استان
 • کد خبر: c73479f
 • مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان:
  ۱۷۰ هکتار از مراتع زنجان دچارآتش‌سوزی شده است
  زنجان- مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: طی چهار ماه امسال بیش از ۱۷۰ هکتار از مراتع استان زنجان دچارآتش‌سوزی شده است.
 • 1398/5/10 پنجشنبه2019-08-01T13:05:11+04:30.
 • به گزارش خبرنگار مهر، خلیل آقاجان لو شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره منابع طبیعی زنجان، با بیان اینکه ۵۶ درصد از مساحت استان زنجان را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد، افزود: در این میان باید این منابع خدادادی به خوبی حراست شود. 

  وی بابیان اینکه با گرم شدن هوا احتمال آتش‌سوزی در مراتع هم افزایش می‌یابد، اظهار کرد: متأسفانه طی چهار ماه امسال بیش از ۱۷۰ هکتار از مراتع استان زنجان دچارآتش‌سوزی شده است. 

  مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه علوفه زیادی در سطح مراتع وجود دارد این امر باعث شده سطح زیادی از مراتع دچار آتش‌سوزی شود. 

  آقاجان لو تأکید کرد: از ۱۵ خردادماه کشیک‌های اطفای حریق در مناطق بحرانی استان زنجان مستقر هستند تا نسبت به کاهش و پیشگیری از آتش‌سوزی در مراتع استان فعالیت کنند. 

  وی افزود: متأسفانه ۹۰ درصد از آتش‌سوزی‌ها در مراتع به علت عامل انسانی و سهل‌انگاری است. 

  مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان تصریح کرد: به شهروندان توصیه می‌شود با توجه به گرم شدن هوا از روشن کردن آتش و ریختن شیشه‌ها و پلاستیک در مراتع خودداری کنند.

  آقاجان لو ابراز کرد: هر هکتار جنگل تأمین‌کننده اکسیژن ۲.۵ نفر است و با آتش‌سوزی ۵۰ هکتار جنگل اکسیژن ۷۵ نفر از بین می‌رود از امروز باید به فکر آینده بود. 


  نسخه قابل چاپ
  بيشتر