.
اخبار استان
 • کد خبر: 7f1dbfa
 • ممنوع؛ واگذاری معدن به مدیران و مسئولان دولتی
  استاندار زنجان گفت: واگذاری معدن به مدیران و مسئولان دولتی ممنوع است.
 • 1398/3/1 چهارشنبه2019-05-22T14:33:13+04:30.
 • به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی صبح امروز در جلسه شورای معادن استان، اظهار کرد: واگذاری معادن به مدیران و مسئولان دولتی خلاف قانون است و قطعا مدیران و مسئولان دولتی استانی که قانون را دور زدند به شدت با آن‌ها برخورد خواهد شد و در جلسه شورای معادن، فقط معادنی که مشکل‌دار هستند، بررسی می‌شود. 

  این مسئول ادامه داد: هدف ما در بیان مشکلات معادن و روند واگذاری آن‌ها است و این اقدامات در حمایت از معدن‌کاران انجام می‌شود؛ چرا که باید معادن به افراد صلاحیت‌دار واگذار شود. 

  وی با تاکید بر واگذاری معادن به افرادی که صلاحیت‌ دارند انجام شود، افزود: برخی مواقع معادن به افرادی که صلاحیت ندارند، واگذاری می‌شود که بعد از مدتی به دلیل نداشتن صلاحت فنی، دانش معدن‌داری و عدم توانایی با مشکل مواجه می‌شوند و در نتیجه حقوق دولتی پرداخت نمی‌شود. همچنین گروهی باید تشکیل شود که از همه معادن استان زنجان مستند تصویری تهیه شود و در این مستند جزئیات معادن به صورت زیرنویس نمایش داده شده و این کار تا یک ماه آینده در این جلسه ارائه شود. 

  نماینده عالی دولت در استان زنجان، تصریح کرد: همچنین گزارش داده شود که برای هر معادن مجوز برداشت چقدر داده شده و در حال حاضر نیز میزان برداشت آن‌ها چقدر است، افزود: با تهیه این گزارش وضعیت معادن را بررسی می‌کنیم. همچنین باید شناسنامه معدن‌داران تهیه و مشخص شود که معدن‌داران استان از لحاظ تحصیلات در چه حدی هستند، حداقل باید مشخص شود که معادن استان به چه کسانی واگذار شده است. 

  استاندار زنجان با اشاره به اینکه همچنین گزارش معادنی که از جاده‌های روستا استفاده کرده و عبور می‌کنند و از راه‌های روستایی استفاده می‌کنند در جلسه بعدی مطرح شود، یادآور شد: معادنی که از راه روستایی استفاده می‌کنند باید حقوق روستاییان را بدهند یا از راه دیگری برای تردد استفاده کنند. علاوه بر آن همه معادنی که درخواست تعطیلی دادند باید به تعهدات مالی خود عمل کنند و بر اساس قانون باید این تعهدات از معدن‌کاران اخذ شود، مگر اینکه ثابت شود که واقعا مشکل داشتند. 

  وی با اشاره به تشکیل کمیته استانی و شهرستانی به منظور نظارت بر فعالیت معادن استان زنجان، عنوان کرد: نظارت بر فعالیت معادن استان زنجان باید به صورت مستمر انجام شود؛ چراکه معادن شن و ماسه در برخی مناطق استان منابع‌طبیعی را بسیار تخریب کردند و اگر امسال بارندگی شدید بود تاثیر این تخریب‌ها مشخص می‌شد. 

  این مسئول خاطرنشان کرد: اینکه ما برای همه موضوعات باید حساس شویم درست است و ما باید نسبت به دلال‌بازی گندم و نیز نسبت به عوامل قانون‌شکنی که وجود دارد حساس شویم. اعتقاد دارم هر کاری که انجام می‌شود و عامل مشکلات اگر دستگاه‌ها باشد باید در ابتدا از دستگاه‌ها شروع کنیم بعد به سراغ دیگران برویم.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ